• Celoslovenské kolo Duchnovičov Prešov

• Naši recitátori prednášajúci v rusínskom jazyku sa nedali zahanbiť ani na celoslovenskom kole, ktoré sa konalo 10.6.2019 v Prešove. V silnej konkurencii recitátorov sa im podarilo vybojovať pekné umiestnenia:

Bianka Banduričová - 2. miesto, 3. kategória - poézia

Branislav Bandurič - 2. miesto, 4. kategoria - vlastná tvorba

Nina Kaťuchová - účasť, 2 kategória - vlastná tvorba

Gabriela Gožová - účasť, 3. kategória - próza

Všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

• Prednáška o zdravej výžive

• Dňa 4.6.2019 sa uskutočnila pre žiakov 5.- 9. ročníka prednáška o zdravej výžive, ktorú pripravila MUDr. Jana Haničáková. V úvodnej časti prednášky boli žiakom ozrejmené základné pojmy o zdravotnom životnom štýle a stravovaní. Nasledujúci priebeh prednášky bol spojený aj s diskusiou, ktorá sa týkala stravovacích návykov, aktuálnych trendov i noviniek v stravovaní. Cieľom prednášky bolo naučiť našich žiakov kriticky myslieť pri výbere jedálnička a aktívne pristupovať k zodpovednosti za svoje zdravie. Domnievame sa, že sa nám tento cieľ podarilo splniť, pretože mnohí žiaci sa po prednáške zhodli v názore, že zdravá strava je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu.

• Deň detí 2019

• Deň detí je sviatok, keď sa na školách neskúša a žiaci namiesto známok dostávajú sladkosti a drobné darčeky.

Učitelia z našej materskej a základnej školy, v spolupráci so zamestnancami Vihorlatskej hvezdárne v Humennom, pripravili dňa 31.5.2019 pre deti zaujímavý zážitkový program v areáli Asronomického observatória na Kolonickom sedle. Okrem prehliadky objektu, prístrojov a zariadení, ktoré slúžia na astronomické pozorovania, mali prítomní možnosť zažiť virtuálnu nočnú oblohu v planetáriu. Tu ich skúsení lektori preniesli do nádherného, no záhadného sveta a odhalili im mnohé tajomstvá vesmíru.

K zlepšeniu dobrej nálady prispeli i sladké maškrty, na ktorých si počas prestávky všetci pochutili. Učitelia v spolupráci so združením rodičov školy potešili deti MŠ a žiakov ZŠ drobnými darčekmi k ich sviatku.

Program pokračoval aj v poobedňajších hodinách opekačkou a hrami na školskom ihrisku.