• Svetový deň srdca

• Posledná septembrová nedeľa sa nesie v znamení Svetového dňa srdca. Fyzická aktivita a primeraná záťaž je prospešná pre zdravé fungovanie tohto dôležitého ľudského orgánu. V piatok 27.09.2019, žiaci a učitelia urobili niečo pre zdravie svojich srdiečok a spoločne zrealizovali BEH ZDRAVIA.

• Svetový deň mlieka

• Dôležitosť mlieka pre rast a výživu nášho organizmu si v tento deň pripomenuli všetci žiaci a učitelia našej školy. Mliečnu desiatu si spoločne vychutnali v školskej jedálni a pripili si na zdravie pohárom čerstvého mlieka.

• Nezvyčajné dopoludnie

• Dňa 30.9.2019 žiaci II. stupňa mali možnosť naživo vidieť prácu príslušníkov Policajného zboru SR, ktorí za pomoci vycvičených psov hľadali pachové stopy drogových látok.

V rámci prevencie sociálnopatologických javov v ZŠ si naši žiaci pozreli edukatívne DVD z dokumentárneho cyklu“ Čo sme si, to sme si, vypime si ? Dievčatá...“. Tento dokument poukazuje prostredníctvom skutočných príbehov dievčat, ale aj výpovedí renomovaných odborníkov na príčiny a následky takéhoto pitia najmä po zdravotnej a sociálnej stránke. Otvára aj veľmi dôležitú tému úlohy rodiny a spoločnosti, ako kľúčového faktora pri formovaní postojov dieťaťa a tému dostupnosti alkoholu neplnoletým konzumentom.

• Európsky deň jazykov

• 26.9.2019 sa vybraní žiaci II. stpňa zúčastnili podujatia v rámci Európskeho dňa jazykov „Jazyky všetkými zmyslami“, ktoré sa konalo v kaštieli v Snine. Gymnázium v Snine, ktoré akciu zorganizovalo, pripravilo pútavý program. Žiaci si mohli za pomoci študentov gymnázia vyskúšať rôzne jazykové hry a hlavolamy, či zahrať petang na nádvorí kaštieľa. Čerešničkou na torte bol  vynikajúci koncert, kde študenti hrali scénku, tancovali a spievali piesne v najpoužívanejších jazykoch Európy.