• Šaliansky Maťko

• Dňa 9.1.2020 sa uskutočnilo školské kolo v recitácii povesti "Šaliansky Maťko". Za jednotlivé kategórie prednášali títo žiaci: 2. roč.  Erika Čopáková - 3. miesto, Klaudia Danková - 2. miesto, Ella Rudová - 3. miesto; 3.roč.  Ninka Kaťuchová - 1. miesto; 4. roč.  Terézia Kalemanová - 2. miesto, Sylvia Rudová - 2. miesto; 5. roč. Gabriela Gožová - 1. miesto, Zlatica Kelešová - 3. miesto.

Všetkým prednášajúcim blahoželáme a držíme prsty postupujúcim na okresné kolo v Snine.

• Vianočný koncert

• V sobotu 21. decembra 2019 sa sála kultúrneho domu v Ubli opäť ponorila do slávnostnej predvianočnej atmosféry.

Malé detičky z materskej školy i talentovaní žiaci základnej školy pripravili v predvianočné dni, pod vedením svojich pedagógov, nevšedný zážitok pre svojich rodičov, starých rodičov a pozvaných hostí. Tento podvečer totiž patril vianočnému koncertu, na ktorý sa usilovne pripravovali. Krásne vystúpenie detí a nádherné koledy nášho regiónu prilákali do sály i Mikuláša. Ten sa nedal zahanbiť a odmenil ich za ich vystúpenie darčekmi.

Návštevníci koncertu sa mohli pokochať množstvom vlastnoručne zhotovených výrobkov, ozdôb, medovníčkov a vianočných dekorácií. Ich kúpou mohli potešiť blízkych alebo svoje srdiečka a zároveň podporiť činnosť našej školy.

O tom, že deti, Vianoce a sny neodmysliteľne patria k sebe, sa v tento sviatočný podvečer presvedčili všetci prítomní.

Do galérie Vianočný koncert boli pridané fotografie.

• Vianočná besiedka

• 20.12.2019

Na našej škole sa už stalo dobrým zvykom, že žiaci a učitelia si na vianočnej besiedke spoločne pripomínajú vianočné zvyky a tradície nášho regiónu. Umývanie v peniažkoch, pútavé spomienky pána učiteľa Dzubu na Vianoce jeho detstva, spoločná modlitba, tradičné vianočne dobroty, malé prekvapenia pre kamarátov a krásne koledy na záver, vyčarili nádhernú vianočnú atmosféru a pohodu, ktorá sa zračila na tvárach všetkých prítomných. Spoločne si zaželali šťastné a veselé Vianoce v kruhu svojich najbližších, nech je rok 2020 zdravý, šťastný a úspešný.

Do galérie Posedenie pri jedličke boli pridané fotografie.

• Záložka spája školy

• 10. ročník česko-slovenského projektu

Žiaci našej školy už niekoľko rokov sa zapájajú do projektu „Záložka spája školy“, aj tohto roku žiaci aj pani učiteľky od konca septembra s veľkým nadšením začali pracovať na záložkách pre partnerskú školu, ktorá nám bola pridelená. Doplňujúcou akciou okrem iného bola aj akcia k mesiacu úcty k starším "Čítajú nám starí rodičia". Dňa 23. októbra 2019 sme záložky poslali spolu s propagačnými materiálmi o našej obci Ubľa a knihu o okolí.