• Oznam – zmena písomného vyhlásenia o bezinfekčnosti od 16. novembra 2020

• Zákonný zástupca predkladá po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti (viď príloha č. 1).

Pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast.

V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje triedneho učiteľa a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladné nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom, alebo príslušným RÚVZ. Za týchto podmienok žiak nemôže navštevovať školu.

Žiak, ktorý sa vzdeláva dištančne je povinný zúčastňovať sa na všetkých online hodinách podľa rozvrhu hodín dištančného vzdelávania a plniť všetky úlohy podľa zadania vyučujúcich. V prípade choroby alebo iných dôvodov je zákonný zástupca povinný jeho neúčasť ospravedlniť.

• Informácie k postupu žiakov a rodičov po celoplošnom testovaní od 2.11.2020

• Vážení rodičia,

po konzultácii RÚVZ v Humenom Vám oznamujeme, že prevádzka MŠ, prezenčná forma vyučovania žiakov 1. až 4. ročníka a ŠKD  pokračujú v riadnom režime.

Rodič je povinný pri nástupe do školy dňa 3.11.2020 doložiť Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti (nové tlačivo), ktoré nájdete v prílohe. Bez tohto vyhlásenia nebude umožnený dieťaťu vstup do zariadení. Ak nemáte možnosť si tlačivo vytlačiť doma, môžete ho vypísať ráno pred nástupom dieťaťa do MŠ alebo ZŠ.

Na základe novej vyhlášky ÚVZ a uznesenia vlády tu dávame niekoľko odpovedí na otázky ohľadom výsledkov testov rodičov a učiteľov.

• Ak má rodič pozitívny test, celá domácnosť musí ostať v domácej izolácii v zmysle Vyhlášky č. 15 ÚVZ.
            • Ak má rodič negatívny test, môže byť vpustený do objektu školy.
            • Ak rodič nebol na teste, nemôže vstúpiť do objektu školy. Rodičom vtedy odporúčame nedávať dieťa do MŠ na dobu 10 kalendárnych dní a v prípade ZŠ ospravedlniť žiaka z 5 vyučovacích dní idúcich po sebe (teda 3., 4., 5., 10. a 11. november).
            • Ak učiteľ nebol na teste, prípadne bol niekto z rodiny pozitívne testovaný, nemôže vstúpiť do školy (Vyhláška č. 16 ÚVZ). V tomto prípade možno pracovať z domu, alebo dohodnúť sa na čerpaní dovolenky, náhradnom voľne či pracovnom voľne. Ak ide o zdravotné dôvody, je tu výnimka. Bližšie informácie v sú danej vyhláške.

Podmienky fungovania škôl teda budú závisieť aj od výsledkov celoplošného testovania. Dúfam, že aj vďaka testovaniu sa budeme môcť čo najskôr vrátiť do škôl.

• OKTÓBER - mesiac úcty k starším

• Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Starší ľudia si ju zaslúžia, pretože vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám, mladším.

Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Úcta k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radostí, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti.

• Svetový deň jablka

• 21. október bol vyhlásený za Deň jabĺk. Aj my sme si tento deň pripomenuli rôznymi aktivitami. Žiaci sa dozvedeli o význame jablka pre zdravie a ochutnali rôzne odrody jabĺk.