• Školský poriadok ŠKD

    • Príloha Školského poriadku č. 1:

      Školský poriadok školského klubu detí pri ZŠ s MŠ, Ubľa 120

       

       

       

      Názov:

       Školský poriadok ŠKD

      Počet listov:

       8

      V pedagogickej rade prerokovaný dňa:

       30.08.2021

      V rade školy prerokovaný dňa:

       19.10.2021

      Platnosť od:

       2. septembra 2021

      Vydáva:

       Mgr. Mária Karatníková

       

       

      Obsah:

      Článok I.         Základné ustanovenie

      Článok II.       Organizácia a podmienky pracovnej činnosti ŠKD

      Článok III.      Prijímanie detí do ŠKD

      Článok IV.      Prevádzka ŠKD /režim ŠKD, dochádzka /

      Článok V.       Organizácia činností v oddelení / organizácia v školskej jedálni /

      Článok VI.      Základné správania sa detí v ŠKD

      Článok VII.    Opatrenia vo výchove

      Článok VIII.   Práva a povinností zákonného zástupcu dieťaťa.

      Článok IX.      Podmienky na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia

      Článok X.      Pravidlá vzájomných vzťahov medzi deťmi a vychovávateľkou.

      Článok XI.      Podmienky zaobchádzania s majetkom

      Článok XII.    Záverečné ustanovenie

       

      1. Základné ustanovenie

      Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Ubľa 120 po prerokovaní v pedagogickej rade a na základe zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/ a č. 306/2009 Z.z.

      o školskom klube detí vydáva Školský poriadok školského klubu detí.

       

      1. Organizácia a podmienky pracovnej činnosti ŠKD
      1. Školský klub detí riadi riaditeľ školy.
      2. Riaditeľ školy určuje počet výchovných oddelení podľa počtu prihlásených detí.
      3. Školský klub detí sa člení na oddelenia spravidla podľa veku detí.
      4. Počet detí  v oddelení  určuje riaditeľ  školy,  pričom  sú  dodržané pravidlá bezpečnosti  práce a ochrany zdravia a priestorové a iné požiadavky ustanovené vyhláškou.
      5. Počet detí v oddeleniach klubu pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami je rovnaký ako v triedach, v ktorých sa vzdelávajú.
      6. Činnosť ŠKD sa riadi vypracovaným a schváleným Výchovným programom ŠKD.
      7. V ŠKD je prevádzkový čas schválený riaditeľom školy.
      8. Vychovávateľka a učiteľky prvého stupňa pomáhajú organizačne zabezpečovať denný chod ŠKD. Zodpovedajú za správnosť vedenia dokumentácie ŠKD.
      9. Jedna hodina výchovnej práce v ŠKD trvá 60 minút.
      10. Konzultačné hodiny a voľno-časové poradenstvo pre rodičov sú vyvesené na viditeľnom mieste.

       

      1. Prijímanie detí do ŠKD
      1. Deti sa do ŠKD zaraďujú vždy na jeden školský rok na základe písomnej žiadosti o prijatie do ŠKD podanom ich zákonným zástupcom, najneskôr do 15. 9. príslušného roka.
      2. O zaradení do ŠKD rozhoduje riaditeľka školy.
      3. Do ŠKD sa prednostne zaraďujú deti nižších ročníkov prihlásených na pravidelnú dochádzku, ktorých rodičia sú zamestnaní.
      4. Do ŠKD možno zaradiť aj deti na prechodné obdobie a nepravidelnú dochádzku na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa.
      5. Do ŠKD možno zaradiť aj deti vyšších ročníkov (druhý stupeň -nižšie stredné vzdelávanie), ak má škola dostatočné priestorové, personálne, materiálno-technické a ďalšie podmienky.

       

      Príspevok na úhradu dieťaťa za pobyt v ŠKD

      1. Príspevok na úhradu za pobyt dieťaťa v ŠKD je 5 € mesačne .
      2. Ak nebude príspevok uhradený, bude rodič po 15. dni v mesiaci na túto skutočnosť písomne upozornený.
      3. Poplatok sa platí nezávisle od času a počtu dní, ktoré dieťa strávi v ŠKD.
      4. Ak rodič odhlási dieťa zo ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie preplatku.
      5. Po predložení dokladov o hmotnej núdzi, môže riaditeľ školy rozhodnúť a znížení alebo odpustení príspevku za pobyt dieťaťa v ŠKD.
      6. Pokiaľ rodič dieťaťa neuhradí stanovený príspevok za pobyt v ŠKD a boli využité všetky primerane dostupné spôsoby na zabezpečenie úhrady, rozhodne vedenie školy a ŠKD

       o vyradení dieťaťa zo ŠKD.

       

      1. Prevádzka ŠKD
      1. ŠKD je v prevádzke spravidla celý školský rok, okrem dní pracovného pokoja a štátnych sviatkov, denne od 11.20 hod. – 16.00 hod. Prevádzkový čas ŠKD je schválený riaditeľom školy.
      2. Výchovno-vzdelávacia činnosť ŠKD sa uskutočňuje v predpoludňajších a popoludňajších hodinách počas pracovných dní.
      3. ŠKD sa riadi režimom dňa, ktorý je súčasťou školského poriadku ŠKD.

      Režim dňa ŠKD

      Pri uskutočňovaní výchovno-vzdelávacej činností sa dodržiava pravidelné striedanie oddychovej, rekreačnej, TOV s činnosťou súvisiacou s prípravou na vyučovanie.

      Prvé oddelenie:

      11.20 hod. - 12.15 hod. – príchod do oddelenia, oddychová, relaxačná činnosť,

      12.15 hod. - 13.05 hod. – obed v zmysle harmonogramu,

      13.05 hod. - 14.30 hod.  rekreačná činnosť, TOV,

      14.30 hod. - 16.00 hod.  osobná hygiena, olovrant, príprava na vyučovanie, hry.

      Výchovno-vzdelávacia činnosť v školskom klube detí nie je časovo obmedzená. Dĺžka jej trvania závisí od záujmu a aktivít detí.

      Dochádzka detí

      Rozsah dennej dochádzky dieťaťa a spôsob jeho odchodu domov, do ZUŠ a záujmovú činnosť uvedie rodič v písomnej žiadosti. Zmeny v dochádzke oznamuje zákonný zástupca písomne a v osobnom spise ich aktualizuje vychovávateľka ŠKD.

      1. Vychovávateľka uvoľní dieťa zo ŠKD na základe písomného oznámenia rodiča alebo vyžiadania rodiča.
      2. Dieťa, ktoré neodôvodnene vynechá dochádzku sedem za sebou nasledujúcich pracovných dní alebo 12 dní v mesiaci, prípadne nemá zaplatený poplatok ŠKD sa môže vyradiť zo zoznamu.
      3. Za odchod zo ŠKD domov, do ZUŠ a na záujmovú, krúžkovú činnosť bez doprovodu právne zodpovedá rodič, zákonný zástupca.
      4. Pri sprevádzaní detí do ŠKD a vyzdvihnutí si dieťaťa z ŠKD sa rodič pohybuje len po školskom dvore a nevstupuje do pavilónu. Na vyzdvihnutie dieťaťa využíva zvonček pri vchodových dverách.
      5. Zodpovednosť za dieťa v prípade, že odchádza z klubu na záujmovú, krúžkovú činnosť, na inú činnosť, ktorá je uskutočňovaná v škole, ktorej klub je súčasťou preberá vyučujúci alebo lektor a zodpovedá aj za prechod dieťaťa na túto činnosť a späť.
      6. Za prechod detí do školského klubu zodpovedá učiteľ vyučujúci poslednú hodinu.
      7. Pri vychádzke, výletoch alebo iných podujatiach organizovaných mimo budovy školy zodpovedá vychovávateľ za detí až do ch príchodu pred budovu školy. Ak si to vyžaduje náročnosť prostredia na činnosť, zvýši sa počet pedagogických zamestnancov.
      8. Z výchovno-vzdelávacej činnosti organizovanej mimo priestorov ŠKD môžu byť deti uvoľnené len na základe písomného súhlasu zákonného zástupcu.
      9. Pri nevyzdvihnutí dieťaťa do stanovenej hodiny je rodič alebo zákonný zástupca telefonický upozornený. Ak ani po upozornení dieťa nevyzdvihne, vychovávateľka po   dohovore s riaditeľom školy zavolá na políciu a odovzdá im dieťa.
      10. Za príchod dieťaťa do ŠKD a jeho odchod zodpovedá zákonný zástupca aj v prípade, že dieťa prichádza, resp. odchádza so starším neplnoletým súrodencom či starým rodičom.
      1. Organizácia činnosti v oddelení

      Výchovno-vzdelávacia činnosť ŠKD je zameraná na činnosti oddychového, rekreačného a záujmového charakteru. Je zameraná na vytváranie pokoja, oddychu po školských povinnostiach po obede: odpočinok na koberci, počúvanie hudby, rozprávky, spoločenské hry, kreslenie, rozhovor na rôzne témy a tematické hry.

      Rekreačná činnosť slúži na uvoľnenie napätia, upevnenie fyzickej zdatnosti. Koná sa vonku na školskom dvore, ihrisku, v telocvični. Sú to rôzne pohybové a loptové hry, vychádzky, športové súťaže a pod.

      Výchovno-vzdelávacia činnosť sa uskutočňuje v tematických oblastiach výchovy: spoločensko-vedná, prírodovedno-environmentálna, telovýchovná, športová, esteticko-výchovná (hudobná, výtvarná činnosť), pracovno-technická, vzdelávacia. Tematické oblasti výchovy v sebe zároveň obsahujú ďalšie  výchovy  najmä:  rozumovú,  mravnú,  ekologickú,  dopravnú  a výchovu k rodičovstvu. Obsah jednotlivých výchovno-vzdelávacích činností sa aplikuje integrovane vo viacerých výchovných oblastiach, čo umožňuje komplexnejší rozvoj osobností detí. Príprava na vyučovanie je zameraná predovšetkým na písanie domácich úloh. Deti sú vedené k samostatnosti, autonómnosti a zodpovednosti za kvalitné plnenie povinností.

       

      Organizácia činnosti v školskej jedálni

      Súčasťou výchovno-vzdelávacej činností je aj stravovanie v školskej jedálni. Zdravotné problémy týkajúce sa stravovania detí sa riešia individuálne, dohovorom školy so zákonným zástupcom. Deti obedujú organizovane pod dohľadom vychovávateľky a učiteliek prvého stupňa. Deti školského klubu, ktoré končia šiestou vyučovacou hodinou sa stravujú pod dohľadom vyučujúceho, ktorý zodpovedá aj za ich prechod do ŠKD.

      Dodržujú zásady spoločenského správania a stolovania. Deti prichádzajú do jedálne čisté, slušne sa správajú, upevňujú svoje sebaobslužné a hygienické spôsobilosti. Polievku im naberá vychovávateľka. Po skončení obeda celé oddelenie odchádza z jedálne spoločne v sprievode vychovávateľky.

      Prihlasovanie a odhlasovanie obedov zabezpečujú rodičia podľa usmernenia vedúcej školskej jedálne.

       

      1. Základné pravidlá správania sa detí v ŠKD

      Pri koncipovaní práv a povinností detí vychádzame zo všeobecnej deklarácie ľudských práv a tých jej bodov, ktoré sa dotýkajú života v ŠKD.

      Práva a povinností detí

      1. Dieťa má právo a povinnosť oboznámiť sa so školským poriadkom ŠKD, dodržiavať ho, ako aj ďalšie vnútorné predpisy školy a ŠKD.
      2. Dieťa je povinné neobmedzovať svojím konaním práva ostatných osôb zúčastňujúcich sa výchovy a vzdelávania.
      3. Dieťa má právo a povinnosť konať tak, aby neohrozovalo svoje zdravie a bezpečnosť, ako ani zdravie a bezpečnosť ďalších osôb zúčastňujúcich sa na výchove a vzdelávaní.
      4. Dieťa má právo  a povinnosť  rešpektovať  pokyny zamestnancov  školy alebo ŠKD,  ktoré sú  v súlade so všeobecne záväznými predpismi, vnútornými predpismi a dobrými mravmi.

      Dieťa má právo:

      • na rovnoprávny prístup k výchove a vzdelávaniu,
      • na výchovu a vzdelávanie v štátnom jazyku a materinskom jazyku v rozsahu ustanovenom zákonom,
      • na individuálny prístup rešpektujúci jeho schopnosti a možnosti, nadanie a zdravotný stav,
      • na úctu k jeho vierovyznaniu, svetonázoru, národnostnej a etnickej príslušnosti,
      • na poskytovanie poradenstva a služieb spojených s výchovou a vzdelávaním,
      • na výchovu a vzdelávanie v bezpečnom a hygienicky vyhovujúcom prostredí,
      • na organizáciu výchovy a vzdelávania primeranú jeho veku, schopnostiam, záujmom, zdravotnému stavu a v súlade so zásadami psychohygieny,
      • na úctu k svojej osobe a na zabezpečenie ochrany proti fyzickému, psychickému a sexuálnemu násiliu,
      • na slobodnú voľbu krúžkových, záujmových aktivít v súlade so svojimi možnosťami, záujmami a záľubami v rozsahu ustanovenom výchovným programom,
      • na informácie týkajúce sa jeho osoby a jeho výchovno-vzdelávacích výsledkov,
      • na ochranu zdravia a bezpečnosť pri výchovnom procese,
      • na rešpektovanie ako suverénnej osobnosti,
      • na možnosť aktívneho a otvoreného dialógu s vychovávateľkou, s riaditeľom školy a ostatnými zamestnancami školy,
      • na vyjadrenie svojho názoru v primeranom čase, priestore a primeraným spôsobom,
      • na taktné a ohľaduplné zaobchádzanie zo strany spolužiakov, pedagogických a ostatných zamestnancov školy,
      • zúčastňovať sa na všetkých činnostiach a akciách uskutočnených v ŠKD
      • využívať priestory a zariadenia ŠKD,
      • na ohľaduplné a taktné zaobchádzanie zo strany vychovávateľky a spolužiakov,
      • primeraným spôsobom vyjadriť svoj názor, želania a pripomienky, spolupracovať na tvorbe výchovno-vzdelávacej činnosti.

      Dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami má právo na:

      • výchovu a vzdelávanie s využitím špecifických foriem a metód, ktoré zodpovedajú jeho potrebám, a na vytvorenie nevyhnutných podmienok, ktoré túto výchovu a vzdelávanie umožňujú,
      • používať pri výchove a vzdelávaní špeciálne učebnice a špeciálne didaktické pomôcky,

      Dieťa je povinné:

      • dodržiavať školský poriadok ŠKD, rovnako ako vnútorné predpisy školy a ŠKD,
      • dodržiavať vnútorné poriadky v odborných    učebniach, telocvični, jedálni a ostatných priestoroch školy, rovnako ako školského areálu,
      • šetriť školský majetok a zariadenia, chrániť ich pred poškodením a hospodárne s nimi zaobchádzať,
      • chrániť pred poškodením učebnice, učebné texty a učebné pomôcky, ktoré mu boli bezplatne zapožičané,
      • neobmedzovať svojím konaním práva ostatných osôb zúčastňujúcich sa výchovy a vzdelávania,
      • rešpektovať pokyny zamestnancov školy alebo školského zariadenia, ktoré sú v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi, vnútornými predpismi školy a dobrými mravmi,
      • konať tak, aby neohrozovalo svoje zdravie a bezpečnosť, ako ani zdravie a bezpečnosť ďalších osôb,
      • ctiť si ľudskú dôstojnosť svojich spolužiakov a zamestnancov školy,
      • chrániť vlastné zdravie, zdravie iných, dbať o čistotu a poriadok a pomáhať pri udržiavaní poriadku v ŠKD a jeho okolí,
      • ihneď oznámiť vychovávateľke každý, aj drobný úraz alebo zdravotný problém,
      • správať sa ohľaduplne a tolerantne k zdravotne postihnutým spolužiakom a byť im nápomocný, ak si to vyžaduje situácia,
      • byť vhodne a čisto oblečený a upravený,
      • dieťa je povinné šetriť a neničiť spoločné hry, stavebnice, elektroniku a vybavenie v oddeleniach.
      • zákonný zástupca zodpovedá za škodu, ktorú dieťa zavinilo.

       

      1. Opatrenia vo výchove

      V zmysle § 58 školského zákona dieťaťu možno udeliť

      • pochvalu alebo iné ocenenie – za vzorné správanie, za vzorné plnenie povinností alebo statočný čin (prerokovanie v pedagogickej rade),
      • napomenutie alebo pokarhanie od vychovávateľky, triedneho učiteľa, riaditeľa, podmienečné vylúčenie – za previnenie sa proti školskému poriadku – stupeň výchovného opatrenia závislosti závažnosti previnenia, môže byť spojený zo zníženou známkou zo správania (návrh sa prerokúva v pedagogickej rade).

      Opatrenia na ochranu detí

      Slúži na upokojenie dieťaťa, ak dieťa svojim správaním a agresivitou ohrozuje bezpečnosť  a zdravie ostatných detí, účastníkov výchovy a vzdelávania, narúša výchovu a vzdelávanie, znemožňuje ostatným účastníkom vzdelávanie, riaditeľ školy môže použiť ochranné opatrenia, ktorým je okamžité vylúčenie z výchovy a vzdelávania, umiestnením dieťaťa do samostatnej miestnosti za prítomnosti pedagogického zamestnanca. Riaditeľ školy bezodkladne privolá:

      • zákonného zástupcu,
      • zdravotnú pomoc,
      • policajný zbor.

      O dôvodoch a priebehu ochranného opatrenia sa vyhotoví písomný záznam.

       

      1. Práva zákonného zástupcu dieťaťa
      1. Má právo oboznámiť sa s výchovným programom ŠKD, školským poriadkom ŠKD a súvisiacimi internými nariadeniami vedenia ŠKD
      2. Vznášať pripomienky a podnety k práci ŠKD s postupnosťou – najprv u vychovávateľky, potom u riaditeľa školy.
      3. Byť informovaný o výchovno-vzdelávacích výsledkoch svojho dieťaťa.
      4. Na poskytnutie poradenských služieb vo výchove a vzdelávaní svojho dieťaťa.
      5. Zúčastňovať sa výchovy a vzdelávania po predchádzajúcom súhlase riaditeľa školy.
      6. Žiadať, aby sa v rámci výchovy a vzdelávania v ŠKD poskytovali deťom informácie a vedomosti vecne a mnohostranne v súlade so súčasným poznaním sveta a v súlade s princípmi a cieľmi výchovy a vzdelávania.
      7. Vyjadrovať sa k výchovno-vzdelávaciemu programu školy alebo ŠKD prostredníctvom orgánov školskej samosprávy.

      Povinností zákonného zástupcu dieťaťa

      1. Vytvoriť pre dieťa podmienky na prípravu na výchovu a vzdelávanie.
      2. Dodržiavať podmienky výchovno-vzdelávacieho procesu svojho dieťaťa určené školským poriadkom ŠKD.
      3. Dbať na sociálne a kultúrne zázemie dieťaťa a rešpektovať jeho špeciálne výchovno- vzdelávacie potreby.
      4. Informovať školu, školské zariadenie o zmene zdravotnej spôsobilosti jeho dieťaťa, jeho zdravotných problémov alebo iných závažných skutočnostiach, ktoré by mohli mať vplyv na priebeh výchovy a vzdelávania.
      5. Nahradiť škodu, ktorú dieťa úmyselne zavinilo.

       

      1. Podmienky na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia

      O bezpečnosti a ochrane zdravia sú deti informované v prvý deň v ŠKD a priebežne pri konkrétnych aktivitách. V záujme zachovania bezpečnosti s zdravia je dieťa povinné rešpektovať pokyny vychovávateľky a konať v súlade so Školským poriadkom ŠKD. V prípade opakovaného porušovania podmienok na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia detí môžu byť voči dieťaťu vyvodené sankcie v zmysle Školského poriadku ŠKD, vrátane vylúčenia zo ŠKD.

      1. Za bezpečnosť detí počas celého pobytu v ŠKD zodpovedá vychovávateľ, prípadne zastupujúci učiteľ.
      2. Ak sú vytvorené výchovné oddelenia z viacerých tried, zabezpečuje prechod detí po dohode s vychovávateľom učiteľ, ktorý ma poslednú vyučovaciu hodinu.
      3. Pri hrách a iných činnostiach je vychovávateľ povinný poučiť deti o bezpečnosti.
      4. Pri činnostiach organizovaných mimo objekt školy môže mať vychovávateľ najviac 25 detí.
      5. Počas konania záujmových útvarov, krúžkov v rámci školy, preberajú do svojej starostlivosti vyučujúci a po skončení odvedú dieťa späť do oddelenia alebo podľa dohody s rodičom dieťa uvoľňujú domov.
      6. V prípade úrazu poskytne vychovávateľ prvú pomoc, oznámi ho vedeniu školy a napíše o ňom záznam.
      7. Dieťa musí mať hygienické vrecúško, vrchné ošatenie – bundy, kabáty, prezúvky, topánky musia byť označené pre prípad neúmyselnej výmeny alebo odcudzenia.
      8. Dieťa ma vhodnú obuv na prezúvanie a vhodné oblečenie.
      9. Straty z uzavretých priestorov ŠKD u poisteného dieťaťa vybavuje vychovávateľ v spolupráci s vedením školy a rodičmi.
      10. Nosenie nebezpečných, cenných predmetov a vyššej sumy peňazí do ŠKD je zakázané.
      11. Pri vychádzkach, výletoch a iných podujatiach mimo objektu ŠKD zodpovedá za deti vychovávateľka až do ich rozchodu pred objektom ŠKD.
      12. V prípade ohrozenia života dieťaťa vychovávateľka pomáha zabezpečiť zdravotnícke ošetrenie.
      13. Vychovávateľka dbá na dodržiavanie pitného režimu detí (tekutiny si nosia deti z domu).
      14. Pri nevyzdvihnutí detí v určenú dobu zo ŠKD vychovávateľka počká s dieťaťom 15 minút, potom po dohode s riaditeľom školy dieťa odovzdá na polícii.
      15. Ukončenie (prerušenie) dochádzky dieťaťa do ŠKD sa uskutočňuje na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa.

      Ochrana pred sociálno-patologickými javmi, diskrimináciou a násilím.

      V zmysle predchádzania sociálno-patologických  javov, diskriminácie  a násilia je deťom v ŠKD (pri všetkých aktivitách organizovaných ŠKD) zakázané:

      • šíriť a používať akékoľvek drogy, alkoholické nápoje, tabakové výrobky, omamné či inak zdraviu škodlivé látky,
      • nosiť so sebou nože, pyrotechniku, resp. iné život a zdravie ohrozujúce predmety,
      • vedome a úmyselne ničiť cudzí majetok či majetok, budovu a areál školy,
      • úmyselne si privlastniť (odcudziť) predmety, ktoré mu nepatria,
      • zúčastňovať sa hazardných hier,
      • nabádať a povzbudzovať k agresii, vandalizmu a kriminalite ostatné deti,
      • propagovať myšlienky rasovej, etnickej, kultúrnej a náboženskej neznášanlivosti,
      • používať v komunikácii hrubé a vulgárne výrazy, nevhodné narážky a gestá,
      • riešiť konflikty agresiou a násilím,
      • verbálne alebo fyzicky napádať iné dieťa pre jeho sociálne alebo zdravotné postihnutie,
      • týrať, zotročovať, vydierať, ponižovať, sexuálne obťažovať alebo obmedzovať na slobode iné dieťa, využívajúc pritom agresívne správanie.

       

      1. Pravidlá vzájomných vzťahov medzi deťmi a vychovávateľkou.

      Vychovávateľka dáva deťom pokyny, ktoré súvisia s plnením výchovného programu, školského poriadku ŠKD a zaistenia bezpečnosti a ďalších neodkladných organizačných opatrení.

      Pravidlá sú jasne vymedzené. Sú použité účinné formy konania vo vzťahoch s deťmi. Pri výchovno-vzdelávacích činnostiach podporuje vychovávateľka deti v prezentovaní vlastných názorov a postojov.

       

      1. Podmienky zaobchádzania s majetkom

      ŠKD využíva pre svoju činnosť priestory, zariadenia, pomôcky, didaktické prostriedky a učebné materiálov zodpovedajúce charakteru konkrétnej činností, pričom sú vo vlastníctve školy.

      Dieťa vždy koná tak, aby rešpektovalo pokyny, neohrozovalo zdravie a bezpečnosť svoju ani ďalších osôb, predchádzalo poškodeniu zverených materiálov, pomôcok, zariadení a pod., šetrilo elektrinou, vodou, vo svojom okolí udržiavalo čistotu a poriadok.

      Zákonný zástupca dieťaťa je povinný uhradiť plnú výšku škody spôsobenej dieťaťom, ktoré vedome nerešpektovalo pokyny vychovávateľky a vyššie uvedené zásady.

       

      Pravidlá bezpečného školského klubu detí

      • Po príchode do ŠKD odkladám školskú aktovku na určené miesto.
      • Na obed a z obeda odchádzam v sprievode pani vychovávateľky alebo pani učiteľky, ktorá zastupuje.
      • Dodržujem hygienické zásady.
      • Ak sa necítim dobre alebo sa zraním, okamžite to hlásim pani vychovávateľke.
      • Nikdy svojvoľne neopúšťam oddelenie/triedu, v prípade odchodu oznámim dôvod pani vychovávateľke.
      • K vybaveniu a zariadeniu ŠKD sa správam šetrne.
      • S nožnicami a inými ostrými predmetmi pracujem maximálne opatrne, pod dohľadom dospelej osoby.
      • Nesmiem manipulovať s elektrickými zariadeniami a oknami.
      • Použitie mobilného telefónu je obmedzené na výnimočné a odôvodnené prípady so súhlasom vychovávateľky. Nosí ho do ŠKD na vlastnú zodpovednosť, resp. zodpovednosť rodičov.
      • Pri pobyte mimo budovy sa riadim pokynmi pani vychovávateľky.
      • V priestoroch školy nebehám, správam sa bezpečne.
      • Pri odchode zo ŠKD odložím vypožičané hračky a iné potreby na pôvodné miesto.
      • Oznam od rodičov o neúčasti v ŠKD, o skoršom odchode domov a pod. odovzdám pani vychovávateľke.
      • Po skončení činností ŠKD nie je dieťaťu dovolené bezdôvodne sa zdržiavať v priestoroch ŠKD.

       

      1. Záverečné ustanovenie

      Vychovávateľka je povinná preukázateľne oboznámiť deti a ich zákonných zástupcov s obsahom Školského poriadku ŠKD. Dodržiavanie školského poriadku ŠKD je záväzné pre všetky detí ŠKD. Porušenie Školského poriadku ŠKD je dôvodom na výchovné opatrenia. Školský poriadok školského klubu detí vydáva riaditeľ školy na základe ustanovenia § 153 ods. 1 a 2 školského zákona po prerokovaní s orgánmi školskej samosprávy a v pedagogickej rade.

       

       

       

      Vypracovala: Jana Maruničová .........................................

      Riaditeľ školy: Mgr. Mária Karatníková ...........................

       

       

       

      Dodatok č. 1 /2021  k Školskému poriadku ŠKD platnému od 02.09.2021

      Zmena v časti: Úhrada poplatkov za dochádzku s účinnosťou od 02.09.2021

      Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosti školského klubu detí  je určená VZN  č. 1/2021 o určení mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosti ŠKD  – obcou Ubľa.

      Obec Ubľa určuje výšku mesačného príspevku zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu nákladov v ŠKD zriadeného Obcou Ubľa v sume 5,00 eur na jedného žiaka.

      Termín a spôsob úhrady príspevku: dvakrát ročne, za päť mesiacov v septembri na začiatku školského roka vo výške 25,- € a v januári za druhý polrok školského roka vo výške 25,- €.

       

      V Ubli  03.09.2021                                                   Mgr. Mária Karatníková

                                                                                         riaditeľka ZŠ s MŠ

       

    • Kontakty

      • Základná škola s materskou školou Ubľa 120
      • msubla120@gmail.com sjubla120@gmail.com
      • Mgr. Mária Karatníková
      • ZŠ 057/7673138, 0911673138 ŠJ 057/7673106, 0903288605 MŠ 0910544667
      • 067 73 Ubľa 120 067 73 Ubľa Slovakia
      • 37873601
      • 2021640126
  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje