• Základná škola s materskou školou Ubľa 120

Kedy?  8.4.2021 (štvrtok) od 13:00 do 15:30 hod.

Kde?   v hlavnej budove školy

Žiakov do 1. ročníka môžete zapisovať aj priebežne od 1.4. do 30.4.2021.

Zápis prebehne bez prítomnosti detí.

K zápisu je potrebné priniesť rodný list dieťaťaobčianske preukazy oboch rodičov,

15,- € na sadu písaniek a základné pomôcky pre prváka.

PONÚKAME:

• modernú rodinnú školu,
            • príjemné a kvalitne zariadené prostredie,
            • profesionálny a ľudský prístup k žiakom,
            • anglický jazyk od 1. ročníka,
            • školu v prírode pre žiakov 1. stupňa,
            • lyžiarsky výcvik pre žiakov 2. stupňa,
            • kvalitný školský klub detí,
            • viacúčelové ihrisko s umelou trávou,
            • dopravné ihrisko,
            • elokované pracovisko ZUŠ (výtvarný odbor) priamo v škole,
            • aktívne zapájanie žiakov do projektov, súťaží a olympiád,
            • informovanosť o aktivitách školy na webovej stránke školy.

VIAC INFORMÁCIÍ O NAŠEJ ŠKOLE:      www.zsubla.edupage.org

KONTAKT:                                                  zsubla100@gmail.com

057/7673138, 0911 673 138

• Veľkonočné prázdniny

• Oznamujeme rodičom a žiakom, že Veľkonočné prázdniny sa začínajú dňom 1.4.2021 (štvrtok)

a končia 6.4.2021 (utorok). V tomto čase nebude prebiehať online vyučovanie.

Výučba začne znova v stredu 7.4.2021.

Prajeme Vám príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov  🙂

• 22. marec - Svetový deň vody

Pre žiakov sme si pripravili rôzne aktivity, prostredníctvom ktorých sa žiaci učili, dozvedeli sa aj veľa poznatkov o vode, ale hlavne sa zabavili.

• Obnova prezenčného vzdelávania v MŠ a na 1. stupni ZŠ od 15.3.2021

• Vážení rodičia, milí žiaci,

v súlade s rozhodnutím ministra školstva VVaŠ SR číslo: 2021/10079:2-A1810 s účinnosťou od 8.3.2021 a na základe rozhodnutia zriaďovateľa s účinnosťou od 15. marca 2021 obnovujeme:

• prevádzku materskej školy pre všetky deti,
            • školské vyučovanie  prezenčnou formou pre žiakov 1. stupňa,
            • prevádzku školského klubu detí,
            • prevádzku školskej jedálne pre deti, žiakov a zamestnancov prítomných v škole a výdaj obedov pre cudzích stravníkov cez výdajné miesto.

Pri príchode bude mať žiak rúško a v aktovke náhradné.

Nástup žiaka do školy je podmienený negatívnym testom minimálne 1 zákonného zástupcu a vypísaním Čestného vyhlásenia o bezinfekčnosti. Po uplynutí jeho platnosti sa musí zákonný zástupca opätovne pretestovať a priniesť do školy nové vyhlásenie. Toto nariadenie bude platiť do odvolania ministrom zdravotníctva. Výnimku z testovania majú tí, ktorí prekonali Covid-19 v posledných 3 mesiacoch alebo spadajú do výnimiek určených ministrom zdravotníctva.

Testovanie na COVID–19 bude prebiehať aj u nás v obci v sobotu od 13.00 do 19.00 hod. v kultúrnom dome.

Žiaci 2. stupňa (5. - 9. ročník) pokračujú naďalej dištančnou formou vzdelávania.

POZOR – v 5. ročníku bude zmena rozvrhu dištančného vzdelávania!

Podmienky nástupu žiaka 1. stupňa:

• žiaci 1. -  4. ročníka sa netestujú, aj keď presiahli vek 10 rokov,
            • aktuálny negatívny test  aspoň jedného zákonného zástupcu žiaka žijúceho so žiakom v spoločnej domácnosti nie starší ako 7 dní ku dňu nástupu do školy,
            • zákonný zástupca žiaka predloží škole Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

Školská dochádzka

V prípade, ak zákonný zástupca žiaka neabsolvuje testovanie a z tohto dôvodu sa jeho dieťa nebude zúčastňovať prezenčného vyučovania, tak:

• škola eviduje neprítomnosť žiaka ako ospravedlnenú absenciu,
            • zákonný zástupca žiaka je povinný zabezpečiť kontakt so školou ohľadne vzdelávania svojho dieťaťa, ktoré bude prebiehať formou zadávania úloh ako je obvyklé pri chorobe dieťaťa. Ak tak neurobí v priebehu 5 dní školského vyučovania, je to považované za zanedbávanie povinnej školskej dochádzky a riaditeľka školy bude kontaktovať ÚPSVaR SR s hlásením o jej zanedbávaní,
            • ak neprítomnosť na prezenčnom vyučovaní bude dlhšia ako 15 vyučovacích dní a rodič nezabezpečí kontakt so školou podľa bodu 2, žiak môže byť komisionálne preskúšaný z učiva daného ročníka, zákonný zástupca nemá nárok na tzv. „pandemickú OČR“.

Je v najlepšom záujme žiaka, aby sa prezenčnej výučby zúčastňoval  v čo najväčšom rozsahu.

Pri prezenčnej forme vzdelávania sa škola bude riadiť podľa:

1. manuálu „Návrat do škôl“ (od 8.3.2021),
            2. „Covid – školského semaforu“ (zelená, oranžová, červená fáza),
            3. platných uznesení Vlády SR, rozhodnutiami ministra školstva, vedy, výskumu a športu, vyhláškami ÚVZ SR,
            4. celoštátneho COVID automatu,
            5. miestneho príslušného RÚVZ, ktorý môže rozhodnúť o ďalších, avšak len prísnejších opatreniach s vplyvom na priebeh výchovno-vzdelávacieho procesu v školách a školských zariadeniach v danom regióne, ktorého sa tieto opatrenia týkajú.

V prípade nepriaznivých výsledkoch po celoplošnom testovaní  COVID-19 dňa 13.3.2021 v obci Vás budeme kontaktovať o ďalšom postupe pri otváraní alebo zatváraví prevádzok.

Rozvrh_hodin_online_vzdelavania_5._roc.jpg

Odkazy:

Uznesenie_Vlady_SR_77_2021_z_5.2.2021.pdf

• Oznam vedúcej ŠJ

• Vedúca školskej jedálne oznamuje rodičom, aby žiakov, ktorí od 15.3.2021 nenastúpia do školy na prezenčné vyučovanie, individuálne vyhlásili z obedov podľa zaužívaných pravidiel.