• Naša trieda

• MILÍ  DRUHÁCI

čarovný prútik nepomôže, pomôže len
          a a

MILÍ  PRVÁCI,

Ja, triedna učiteľka, Vám prajem, aby ste boli
          usilovní ako,
          silní ako ,
          prítulní ako ,

aby ste sa učili na čisté 1.

MILÍ  ŠTVRTÁCI, budúci piataci

Ja, triedna učiteľka, Vám prajem, aby ste boli
          usilovní ako,
          silní ako ,
          prítulní ako ,

aby ste sa učili na čisté 1,
          aby ste reprezentovali našu školu aj naďalej.

SPEVÁCI

Už dva školské roky našu školu v speve reprezentuje  žiačka našej triedy Simona Ihnatková a dva roky reprezentoval aj Ľuboš Peknhaus.

FUTBALISTI

Keďže šikovní, tak šikovní. Máme v triede aj futbalistov. Miroslav Balko, Vladimír Danko a Ľuboš Peknhaus reprezentovali našu školu v kategórii mladších žiakov na futbalových súťažiach.

RECITÁCIA

Ukrajinskýjazyk

Žiaci našej triedy sú naozaj šikovní. Poniektorí, okrem povinného slovenského jazyka  a nepovinného nemeckého jazyka, sa aj naďalej nepovinne učia ukrajinský jazyk. Sú to žiaci: Patrícia Hrehová, Maroš Horvát a Ľuboš Peknhaus. Paťa a Maroš sa zúčastnili aj okresného kola "Duchnovičov pamätník" v Snine.

Slovenský jazyk

V prednese poézie a prózy "Hviezdoslavov Kubín" v školskom kole sa z triedy zúčastnili dve žiačky: Simona Ihnatková a Alexandra Mackaľová. Na okresné kolo postúpila Simona.

Ďakujeme za reprezentáciu triedy

"Výlet za hviezdami"

16.októbra 2008 sme navštívili Astronomické observatórium na Kolonickom sedle, aby sme si rozšírili svoje poznatky o hviezdach.

Dozvedeli sme sa:
                - že je tu najväčší astronomický ďalekohľad na Slovensku s priemerom zrkadla 1 m a hmotnosťou 450 kg
                  - že 19. október 1999 bol dňom otvorenia astronomického observatória
           - že je to vysunuté pozorovacie stredisko Vihorlatskej hvezdárne v Humennom
          Po objekte observatória nás sprevádzal stály pozorovateľ, pán Pavol A. Dubovský. Pútavo rozprával o premenných hviezdach, ukázal nám veľký ďalekohľad a dokonca sme na malom ďalekohľade pozorovali Slnko. Na záver nám premietol film o tom, ako vyzerá Mesiac - obežnica Zeme.

Časopis  "MAXÍK"

Aj v školskom roku 2008/2009 si väčšina z nás predplatila časopis "MAXÍK".
          A samozrejme že sme sa zapájali aj do rôznych súťaží v ňom. Obdržali sme  diplóm, knihu a poniektorí žiaci aj dostali malú pozornosť od redakcie.

www.maxik.sk

"V každom z nás je ukrytá hviezda - spoločne rozžiarime oblohu."

Časopis  "MAXÍK"

V tomto školskom roku naša trieda odoberá časopis Maxík, ktorý sme si veľmi obľúbili. Vždy s netrpezlivosťou čakáme, kedy sa nám do rúk dostane nové číslo. Tento časopis je zdrojom zábavy, ale i poučenia. Jeho tvorcovia pravidelne pripravujú zaujímavé súťaže, do ktorých sa zapájame aj my (Hádankáreň, Slovenské rozprávky, Vlastivedník, Zdravie, Relax).
               V súťaži "Slovenské rozprávky" sme dokonca získali diplom. V čísle 7 boli uverejnené výtvarné práce našich spolužiakov - S. Ihnatkovej a Ľ. Peknhausa.

PYTAGORIÁDA

Tak, už sa aj tretiaci aktívne zapojili do Pytagoriády. Školského kola sa zúčastnili žiaci:
          Miroslav Balko, Vladimír Danko, Samuel Frandulič, Simona Ihnatková a Veronika Kupicová.
          Do okresného kola postúpil Samuel Frandulič. Síce úspešný riešiteľ nebol, ale na prvýkrát ani 8 bodov nie je málo.
          Za reprezentáciu školy a triedy ďakujeme.

RECITÁCIA

Ukrajinský jazyk

Žiaci našej triedy sú šikovní. Poniektorí, okrem povinného slovenského jazyka  a nepovinného nemeckého jazyka, sa nepovinne učia aj ukrajinský jazyk Sú to žiaci: Patrícia Hrehová, Maroš Horvát a Ľuboš Peknhaus. Títo žiaci sa zúčastnili aj okresného kola "Duchnovičov pamätník" v Snine. Ľuboš Peknhaus v prednese poézie získal 2. miesto.
          Ďakujeme za reprezentáciu.

Slovenský jazyk

V prednese poézie a prózy "Hviezdoslavov Kubín" v školskom kole sa z triedy zúčastnili traja žiaci: Simona Ihnatková, Alexandra Mackaľová a Samuel Frandulič. Na okresné kolo postúpili Simona Ihnatková a Samuel Frandulič.
          Ďakujeme za reprezentáciu.