• Územná súťaž mladých záchranárov

• Dňa 26.05.2023 sa  pod záštitou Červeného kríža v Snine konala Územná súťaž družstiev mladých záchranárov. Tejto súťaže sa zúčastnili aj žiačky našej školy G. Gožová, Z. Kelešová, S. Demjanová, M. Holubová a D. Kresilová, ktoré vytvorili družstvo prvej pomoci. Naše družstvo absolvovalo niekoľko súťažných modelových situácií, pri ktorých museli dbať na vlastnú bezpečnosť, zistiť druh a rozsah poranení, privolať záchrannú zdravotnú službu a poskytnúť prvú pomoc, polohovať a transportovať postihnuté osoby.

Sme presvedčení, že touto súťažou získali naše žiačky oveľa viac ako len dobrý pocit, 4. miesto, či vecnú cenu. Domov si odniesli cenné zručnosti a poznatky o záchrane ľudského života.

• Čitateľský maratón

• Naši žiaci sa aj v tomto školskom roku zapojili do detského čitateľského maratónu s názvom „Čítajme si 2023“ spojeného s pokusom o prekonanie minuloročných rekordov vo verejnom čítaní. Čítalo sa v knižnici. Počet čitateľov bol 57 žiakov, a teda sme minuloročný rekord prekročili.

• Závislosti a prvá pomoc – prednášky.

• Dňa 15.05.2023 sa na našej škole uskutočnili prednášky pod vedením koordinátorky asistentov podpory zdravia Mgr. Lenky Bužovej a jej asistentky Moniky Mitrovej. Prednášky boli zamerané na rôzne druhy závislostí k akým bezprostredne patrí alkoholizmus, fajčenie a drogy. Názornými príkladmi a zistenými štúdiami z praxe boli naši žiaci dostatočne poučení o škodlivých vplyvoch týchto nežiaducich látok na ľudský organizmus.

Druhá prednáška bola venovaná zásadám pri poskytovaní prvej pomoci. Tu si naši žiaci mohli aj prakticky vyskúšať a preveriť svoje vedomosti v oblasti záchrany ľudského života.

Veríme, že obe prednášky boli pre našich žiakov prínosné a určite si z nich každý žiak zapamätal to podstatné čo využije vo svojom budúcom štúdiu, ale aj v praktickom živote.