• Zápis detí do MŠ 2023/2024

• Riaditeľka ZŠ s MŠ Ubľa 120 oznamuje rodičom, že v termíne

od 02.05.2023 do 31.05.2023

prebieha zápis detí do materskej školy na školský rok 2023/2024.

Rodičia detí, ktorí nastupujú na predprimárne vzdelávanie a povinné predprimárne vzdelávanie (predškoláci), môžu vyplniť na stránke školy Elektronickú prihlášku – odbor materská škola  alebo osobne u p. zástupkyne pre MŠ V. Kresilovej.

Písomné žiadosti bude možné doručiť:

• Osobne, poštou, elektronicky alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu.

PODMIENKY A KRITÉRIA PRIJÍMANIA DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY PRE ŠKOLSKÝ ROK 2023/2024

Dieťa sa do MŠ prijíma na základe písomnej alebo elektronickej prihlášky/žiadosti zákonného zástupcu, ktorú predloží riaditeľke školy, spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast.

Na predprimárne vzdelávanie sa spravidla prijíma dieťa od troch do šiestich rokov jeho veku.

PRE DIEŤA, KTORÉ K 31.8.2023 DOSIAHNE 5. ROK VEKU, JE PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE POVINNÉ!

Prednostne sa prijímajú v zmysle § 59 zákona č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/:

• pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné – deti,  ktoré dovŕšia 5 rokov do 31. augusta 2023. Povinné predprimárne vzdelávanie plní dieťa v materskej škole v obci, v ktorej má trvalý pobyt, teda v spádovej materskej škole, ak zákonný zástupca pre dieťa nevyberie inú materskú školu, do ktorej ho riaditeľ tejto materskej školy prijme, ak je dostatok kapacít,
            • ktoré dovŕšili šesť rokov veku, ale nedosiahli školskú spôsobilosť (deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania ešte jeden školský rok), v plnení povinného predprimárneho vzdelávania môže dieťa pokračovať na základe:
              • písomného súhlasu zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,
              • písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast
              • informovaného súhlasu zákonného zástupcu

Ostatné kritéria prednostného prijímania budú určené riaditeľkou školy po prerokovaní s pedagogickou radou a so súhlasom zriaďovateľa.

Podľa § 144a zákona č. 245/2008 (školský zákon) na žiadosti o prijatie sa vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa. Podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa sa nevyžaduje, ak:

a/ jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, ak jeden z rodičov bol pozbavený výkonu rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa, alebo ak spôsobilosť jedného z rodičov na právne úkony bola obmedzená (túto skutočnosť je možné preukázať napríklad neoverenou kópiou rozhodnutia súdu),

b/ jeden z rodičov nie je schopný zo zdravotných dôvodov podpísať sa (túto skutočnosť je možné preukázať napríklad potvrdením od všeobecného lekára zákonného zástupcu, ktoré nie je schopný sa podpísať) alebo

c/ vec neznesie odklad, zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa - túto skutočnosť je možné preukázať písomným vyhlásením podľa prílohy č. 1

d/ na prihláške postačuje podpis len jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca, a ak o tejto skutočnosti doručia riaditeľovi školy písomné vyhlásenie príloha č. 2

Bližšie informácie a potrebné prílohy nájdete na:

Usmernenie_k_prijimanie_deti_na_PV__do_MS_na_skol._rok_2023-24__25836.pdf

• Okresné kolo geografickej olympiády

• V piatok 31. 3. 2023 sa v Snine uskutočnilo okresné kolo geografickej olympiády. Našu školu reprezentovali žiaci 6. ročníka Dávid Džupinka a Lukáš Kasanič, ktorí sa pripravovali pod vedením Mgr. Petíkovej. Dávid Džupinka získal skvelé 1. miesto, pričom bol jedným  iba z dvoch úspešných riešiteľov, z celkového počtu 16 riešiteľov.

Ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy. Srdečná gratulácia Dávid a držíme palce na krajskom kole!

• Pytagoriáda

• V dňoch 20. a 21. marca naši žiaci v každej kategórii P3 – P8  reprezentovali seba i školu v okresnom kole matematickej súťaže Pytagoriáda. Je to súťaž, v ktorej žiaci okrem svojich matematických vedomostí musia preukázať šikovnosť v rýchlosti riešenia úloh, t.j. body žiaci získavajú nielen za správne odpovede, ale i za čas.

Všetkým riešiteľom ďakujeme a úspešnej riešiteľke, za 3. miesto, žiačke 5. ročníka Erike Čopákovej, ako aj pani učiteľke Ing. Ivane Onuferovej blahoželáme.

• Riaditeľské voľno - 17.4.2023

• Riaditeľka ZŠ s MŠ Ubľa 120 v zmysle § 150 ods. 5 zákon 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) udeľuje dňa 17.4.2023 (pondelok) riaditeľské voľno z dôvodu pravoslávnych sviatkov.

V uvedený deň nebude v prevádzke ani materská škola, školská jedáleň a školský klub detí.

Vyučovanie pokračuje v utorok 18.4.2023.

• Veľkonočné prázdniny

• Oznamujeme Vám, že VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY pre žiakov ZŠ budú v termíne 6. až 11. apríla 2023.

Materská škola, školský klub detí ani školská jedáleň nebudú v prevádzke.

Školské vyučovanie a prevádzka v MŠ, ŠKD a ŠJ znova začne 12. apríla 2023.