• Slávnostné ukončenie šk. roka 2021/2022

• Slávnostné ukončenie šk. roka 2021/2022.

Je za nami ďalší školský rok. Pani riaditeľka v úvode dňa vyhodnotila výsledky výchovno-vzdelávacieho procesu, reprezentáciu školy a výsledky zberu papiera v školskom roku 2021/2022. Všetkým žiakom aj zamestnancom poďakovala za prácu počas celého školského roka a popriala veľa pekných zážitkov a príjemné chvíle oddychu počas letných prázdnin a dovoleniek.

• Maskot Mimo

• Maskot Mimo navštívil našich prváčikov. Žiaci sa s ním učili, hrali, bicyklovali a niektorí dokonca aj oslavovali. Ďakujeme Ti Mimo za návštevu, veľmi sme sa Ti potešili. A taktiež Ti ďakujeme, že si nás sprevádzal písmenkami. Aj Tebe prajeme príjemné prázdniny.

• Výlet za našou minulosťou

• Žiaci krúžku ukrajinského jazyka 28.6.2022 navštívili rodisko A.Duchnoviča a drevený kostolík v Topoli, miniatúrne kostolíky v Uliči a pozreli si aj vodnú nádrž Starina z výšky.

• Prvá pomoc

• Dňa 27.6.2022 tety Lenka, Monika a Slávka z organizácie zdravé regióny navštívili našu materskú školu a ukázali nám podávanie prvej pomoci.

• Rozlúčka s predškolákmi

• 22.6.2022

Dnes sa predškoláci lúčili so svojimi kamarátmi a pani učiteľkami. K "veľkým" predškolákom sa prihovorila aj pani riaditeľka ZŠ s MŠ Mgr. Mária Karatníková, ktorá zaželala budúcim prváčikom veľa úspechov v škole. Zároveň sa poďakovala aj učiteľkám, ktoré u škôlkarov formujú ich zručnosti, vedomosti a odovzdala im darčeky. Po krátkom programe p. učiteľky oslávencov pasovali za školákov, zároveň dostali na pamiatku medailu a veci potrebné do školy. Ako to už na oslavách býva, nechýbal ani chutný guláš, na ktorom si všetci prítomní veľmi pochutili.

Všetkým našim predškolákom prajeme, aby v septembri s radosťou nastúpili do vytúženej školy a aby boli naďalej takí šikovní a robili všetkým naokolo seba radosť.

• Zverejnenie voľného pracovného miesta

• V zmysle § 84 zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov zverejňujeme informáciu o voľných pracovných miestach:

1. Názov a adresa zamestnávateľa: Základná škola s materskou školou Ubľa 120, 067 73  Ubľa
            2. Kategórie voľných pracovných miest:

Učiteľ/ka ZŠ (2. stupeň) – Biológia, Fyzika, Chémia, Informatika - rozsah úväzku: 100 %

1. Kvalifikačné predpoklady: vzdelanie podľa Zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch v znení neskorších predpisov a Vyhlášky č. 1/2020 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.
            2. Platové podmienky: podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo výkone prác vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov v nadväznosti na zákon č. 138/2019 Z. z. Základný tarifný plat bude stanovený podľa dosiahnutého vzdelania a odpracovaných rokov.
            3. Zoznam požadovaných dokladov:
              • žiadosť o prijatie do zamestnania
              • životopis
              • kópia dokladov o dosiahnutom vzdelaní
              • podpísaný súhlas na spracovanie osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z.
              • čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
              • zdravotná spôsobilosť
            4. Termín nástupu: 01.09.2022. Pracovný pomer na dobu určitú - do 31.08.2023.
            5. Žiadosti a požadované doklady je možné zaslať niektorým z týchto spôsobov:
              • poštou na adresu: Základná škola s materskou školou Ubľa 120, 067 73  Ubľa
              • e-mailom na adresu: zsubla100@gmail.com

- tel. číslo: 057/767 31 38, 0911 673 138

Požadované doklady doručiť do 27.06.2022 do 12.00 hod.

Žiadosti doručené po stanovenom termíne nebudú akceptované a nebudú do výberu zamestnanca zaradené.

1. Vyhlasovateľ si vyhradzuje právo nezaradiť do výberu zamestnanca tých uchádzačov, ktorí nespĺňajú požadované podmienky. Uchádzači spĺňajúci predpoklady budú pozvaní na osobný pohovor.
            2. Ďalšie informácie: na základe predložených žiadostí vedenie školy pozve vybraných uchádzačov na osobný pohovor.

V Ubli 16.06.2022

• 21. ročník súťaže v prednese v rusínskom jazyku „DUCHNOVIČOV PREŠOV“

• Naši mladí recitátori sa už tradične zapojili do prednesu poézie, prózy a duchovného slova v rusínskom jazyku Duchnovičov Prešov.

Na okresnom kole, ktoré sa konalo 25. mája 2022 sa zúčastnili traja žiaci, ktorí získali veľmi pekné umiestnenie:

POÉZIA

0. kategória (MŠ a 1. roč. ZŠ)

1. miesto Matej Darjanin

1. miesto Bianka Banduričová

DUCHOVNÝ PREDNES

1. miesto Gabriela Gožová

Víťazi jednotlivých kategórií postúpili do celoslovenského kola súťaže.

21. ročník celoslovenského kola súťaže sa konal 13. júna 2022 na veľkej scéne Divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove. Naši žiaci sa nestratili ani v bohatej konkurencii zúčastnených a odniesli si popredné umiestnenia aj celoslovenského kola:

POÉZIA

0. kategória (MŠ a 1. roč. ZŠ)

1. miesto Matej Darjanin

1. miesto Bianka Banduričová

DUCHOVNÝ PREDNES

2. miesto Gabriela Gožová

Všetkým zúčastneným srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

Celoslovenska_sutaz_Duchnovicov_Presov.docx

• MDD

• Z príležitosti MDD žiaci navštívili mini ZOO a kultúrne predstavenie v Snine, ktoré zakončili sladkou zmzlinou.