• Valentín navštívil aj našu školu

• Sviatok sv. Valentína pripadá na 14. február. Je sviatkom všetkých zamilovaných a slávi sa už niekoľko desaťročí v rôznych kútoch sveta.

Jedna z legiend vraví, že sv. Valentín bol kňaz žijúci v Ríme v 3. storočí. V tom čase vládol cisár Claudius II, ktorý bol známy svojimi megalománskymi túžbami a krutými vojnovými výpravami. Napadlo ho, že ženatí muži sú slabšími vojakmi, pretože sa musia starať o svoje rodiny, a tak zakázal v krajine manželstvo. Sv. Valentín však napriek zákazu ďalej zasnuboval a oddával zamilované páry. Keď sa to cisár dozvedel, za jeho snahu spájať životy zamilovaných sviatosťou celoživotnej lásky ho dal popraviť.

Aj na našej škole sme si spríjemnili tento deň akciou „Valentínska pošta“. Žiaci mohli hádzať do pripravenej srdiečkovej obálky rôzne odkazy. Týmito „Valentínkami“ žiaci vyjadrili svoje priateľstvo a vďaku k svojim spolužiakom, kamarátom, učiteľom a dokonca i nepedagogickým zamestnancom. V utorok poobede veru nikto neodchádzal zo školy bez úsmevu na tvári.

Sme radi, ak sa vám školská akcia páčila. Privítame však aj nové nápady, predstavy, ktoré nás inšpirujú o rok.

• Talentárium

• 03.02.2023 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili benefičného podujatia v Snine, ktoré bolo organizované pre Martinka Pečeka.

• Šaliansky Maťko – okresné kolo

• Dňa 31.1.2023 sa dvaja žiaci z našej školy, Matej Darjanin (2. ročník) a Klaudia Danková (5. ročník), zúčastnili okresného kola v prednese povestí pod názvom Šaliansky Maťko, ktoré sa uskutočnilo v Centre voľného času v Snine. Účinkujúcich hodnotila trojčlenná porota. Naši žiaci sa v tejto súťaži nestratili, o čom svedčí aj úspech Mateja Darjanina, ktorý získal 1. miesto vo svojej kategórii a postupuje do krajského kola v Prešove.

Obom súťažiacim prajeme ešte veľa úspechov v rozvíjaní svojho talentu a Matejovi držíme palce v krajskom kole dňa 15.2.2023.